طراحی آسانسور هیدرولیک

اگر قصد نصب و طراحی آسانسور هیدرولیک را برای ساختمان و یا شرکت خود را دارید در این مقاله ما شما را در جریان تمام مراحل طراحی و نصب آسانسور قرار می دهیم.به طور کلی آسانسورهای هیدرولیک به نوعی از آسانسورها گفته می شود که نیروی لازم جهت جا به جایی کابین از قطعه ای به نام پاوریونیت تامین شده و جک کابین آسانسور به حرکت در می‌آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آسانسور هیدرولیک می توانید مقاله “آسانسور هیدرولیک چیست؟“را مطالعه نمایید.

مراحل طراحی و نصب آسانسور

برای نصب و طراحی آسانسور منزل،محل کار و یا شرکت شما به چند مولفه اولیه نیاز داریم:

 1. تراول(جا به جایی کف تا کف)
 2. پیت (فاصله کف طبقه همکف تا کف چاه آسانسور)
 3. اورهد(فاصله بین کف طبقه آخر تا سقف چاه)
 4. نوع کاربری:در واقع بررسی و آگاهی از نوع کارایی آسانسور می تواند در نصب و فرآیند طراحی تاثیرگذار باشد.وزن بار؛تعداد نفرات و… برای تعیین و نصب آسانسور اهمیت زیادی دارد.برای مثال اگر آسانسور شما برای جا به جایی تخت یا ویلچر است باید تجهیزات و جک قوی تری را برای نصب آن استفاده کرد.
 5. سرعت و ترافیک مصرفی:هرچه ترافیک و مصرف از آسانسور بیشتر باشد باید آسانسور سرعت بیشتری داشته باشد تا زمان صرف شده کمتر شود.
 6. وزن کابین:وزن کابین بر سرعت و نصب آسانسور تاثیر زیادی دارد.با توجه به وزن کابین باید جک مناسبی را انتخاب کرد تا جک توانایی جا به جایی کابین را داشته باشد.
 7. روش نصب:روش نصب مورد نظر توسط کاربر مانند جک مستقیم از زیر؛جک مستیم از بغل و جک غیرمستقیم نیز از عواملی است که درهنگام نصب و طراحی آسانسور باید به آن دقت کرد.
 8. تعیین هزینه و بودجه:آگاهی از میزان هزینه مد نظر و بودجه کاربر به شما این امکان را می دهد تا قطعات و تجیهزات آسانسور را با رنج قیمتی مناسب و مطابق با بودجه کاربر تهیه کنید.
 9. برق مصرفی:برق مصرفی ساختمان در نصب آسانسور نقش بسزایی دارد؛برق تک فاز یا سه فاز در عملکرد آسانسور نقش مهمی دارد و باید پاوروینت مناسب با برق ساختمان را نصب کرد.

اندازه گیری

تمام ابعاد مربوط به پیت و تراول و… توسط کارشناسان مورد تایید و یا معمار ساختمان از روی بررسی نقشه یا اندازه گیری محیط مشخص می شود.

مدت زمان نصب و راه اندازی آسانسور

مدت زمان نصب آسانسور متغیر است و با فاکتورهای زیادی تغییر می کند ولی در صورت فراهم بودن شرایط لازم،وجود قطعات و تجهیزات لازم،نصب و راه اندازی آسانسور بین 25 الی 45 روز متغیر است.

هزینه نصب و قطعات آسانسور

هزینه های صرف شده برای نصب آسانسور به دو دسته تقسیم می شود:

 1. هزینه قطعات و تجهیزات
 2. هزینه نصب و طراحی

هزینه قطعات و تجهیزات آسانسور با عوامل زیادی تغییر می کند؛بسیاری از قطعات آسانسور هیدرولیک شرکت توانا هیدرولیک ساخت کمپانی  ایتالیایی start elevator  هستند که این امر موجب تغییر قیمت قطعات می شود .شما با تماس می توانید از لیست آخرین قیمت ها باخبر شوید.

همچنین هزینه نصب و راه اندازی آسانسور بستگی به شرکتی دارد که برای نصب و راه اندازی آسانسور انتخاب کرده اید.ولی به طور کلی هزینه نصب آسانسور هیدرولیک در سال 1402 به شرح زیر است:

تعداد توقف حداقل قیمت حداکثر قیمت
3 توقف 205 میلیون تومان 370 میلیون تومان
4 توقف 215 میلیون تومان 390 میلیون تومان
5 توقف 233 میلیون تومان 415 میلیون تومان

لازم به ذکر است قیمت های ذکر شده در بالا هزینه نهایی است(شامل هم قطعات و هم نصب) و این قیمت ها متغیر هستند.

خرید قطعات آسانسور هیدرولیک

برای نصب آسانسور هیدرولیک شما نیاز به خرید قطعات آسانسور دارید؛از برخی از این قطعات می توان به :

 • پاوریونیت
 • جک
 • تراول کابل

و… اشاره کرد؛برای اطلاعات بیشتر در رابطه با قطعات آسانسور می توانید مقاله “قطعات و تجهیزات آسانسور هیدرولیک” را مطالعه کنید.

لازم به ذکر است که قطعات مناسب و باکیفیت در طول عمر؛نحوه کارکرد،ایمنی و… آسانسور نقش بسزایی دارند وجک و پاوریونیت اصل به کیفیت آسانسور شما کمک شایانی می‌کند.اگر  به دنبال مرکزی برای خرید قطعات آسانسور هستید پیشنهاد ما به شما توانا هیدرولیک است؛شرکت توانا هیدرولیک با همکاری مستقیم با شرکت ایتالیایی استارت الویتور ایتالیا به شما امکان خرید قطعات آسانسور هیدرولیک بدون نگرانی از تحریم ها را می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در مقاله می خوانیم..

فرم پر کنید تا ما تماس بگیریم!

آخرین مقالات