آسانسور هیدرولیک جک مستقیم از بغل(کنار)

آسانسورهای هیدرولیک به واسطه امنیت بالا و حرکت نرم و روانی که دارند در دهه ی اخبر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. امکان استفاده از این آسانسورها حتی در ساختمان ها قدیمی یا ساختمان هایی که فاقد فضای تعبیه شده برای آسانسور هستند از جمله دیگر عواملی است که باعث محبوبیت این نوع آسانسورها شده است.

یکی از روش های نصب جک در آسانسورهای هیدرولیک روش نصب جک از بغل است که در ادامه به توضیح کامل آن پرداخته ایم.

آسانسور هیدرولیک جک از بغل

در این نوع از آسانسور جک در کنار و مجاور با کابین نصب می شود و کابین را جا به جا می کنند. آسانسورهای هیدرولیک جک از کنار به دو روش انجام می شوند:

  • جک مستقیم از کنار
  • جک غیر مستقیم از کنار

که در این مطلب به طور ویژه به بررسی مشخصات فنی آسانسورهای جک از کنار می پردازیم.

مزایا و کاربرد آسانسور هیدرولیک جک مستقیم از کنار

به دلیل اتصال جک در کنار کابین آسانسور،سیم بکسل و فلکه جک حذف می شوند.به دلیل حذف سیم بکسل و فلکه جک سیستم فنی آسانسور پیچیدگی کمتری خواهد داشت و قیمت نصب آسانسور کمتر خواهد شد.به دلیل نبود سیم بکسل نیازی به پاراشوت و ترمز ایمنی نیست.

به طور کلی از مزایای این نوع آسانسور می توان به مقرون به صرفه بودن قطعات و نصب آسان اشاره کرد.

محدودیت های آسانسورهیدورلیک جک از بغل مستقیم

از محدودیت های این آسانسور ها می توان به کوچک تر شدن کابین آسانسور نسبت به سایر روش های نصب جک  اشاره کرد زیرا با قرارگیری جک در کنار کابین،کابین کوچکتر می شود؛از دیگر مشکلات این نوع آسانسورها می توان به طول جک اشاره کرد.

هنگامی که جک در کنار کابین نصب می شود،باید به اندازه ای جک بلند باشد که توانایی حرکت آسانسور به بالاترین  ارتفاع و پایین ترین ارتفاع را داشته باشد؛در این حالت طول جک دو برابر طول مسیر حرکت آسانسور است مشکلی که در این حالت به وجود می آید این است که جک برای باز شدن نیاز به فضای زیادی دارد به همین علت باید عمق چاه حفر شده زیاد تر باشد و و یا از جک های تلسکوپی استفاده کرد.

انواع آسانسورهای هیدرولیک جک از بغل مستقیم:

  • آسانسور جک از بغل دوبل

برای ایجاد و نصب کابین آسانسورهایی که بار سنگین را جا به جا می کنند نیاز به یک جک کمکی دیگر است.از این نوع جک ها در آسانسورهای خودروبر و آسانسورهای های حمل بار سنگین در کارخانه استفاده می شود زیرا کابین نیاز به ساپورت بیشتری دارد.از این مدل جک ها در زمانی استفاده می شود که محدودیت حفر چاه وجود نداشته باشد ولی اگر محدودیت وجود داشته باشد می توان از جک از بغل غیر مستقیم استفاده کرد.

  • آسانسور هیدرولیک جک در کنار تلسکوپی

همانطور که در پیش تر اشاره کردیم اگر در هنگام نصب جک امکان حفر چاه عمیق وجود نداشته باشد می توان از جک های تلسکوپی استفاده کرد.این جک ها سیستم پیچیده ای دارند و کمی گران هستند و طی دو الی سه مرحله نصب می شوند و به مرحله اجرا می رسند.

سخن آخر

آسانسورهای هیدرولیکی جک از بغل به دو صورت مستقیم و غیر مستقیم قابل نصب هستند،آسانسورهای هیدرولیک جک از بغل مستقیم می توانند با روش های مختلفی نصب و اجرا شوند که مزایای زیادی دارند و مقرون به صرفه هستند و بهترین گزینه برای ساختمان ها و مکان هایی هستند که امکان حفر چاه عمیق در آنها وجود ندارد.

تواناهیدرولیک  بهترین مرکز خرید قطعات آسانسور هیدرولیک اعم از جک،پاوریونیت و… می باشد که با سال ها سابقه درخشان و همکاری با بهترین مجموعه ها از جمله شرکت Start elevator در حال ارائه خدمات به مردم بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در مقاله می خوانیم..

فرم پر کنید تا ما تماس بگیریم!

آخرین مقالات