آسانسور هیدرولیک صنعتی

آسانسور هیدرولیک صنعتی نوعی از انواع آسانسورهای هیدرولیکی هستند که برای جا به جایی اجسام و بارهای سنگین استفاده میشوند؛آسانسور صنعتی هیدرولیکی مانند انواع آسانسورها دارای کابین،جک و پاوریونیت و… است و با سیستم هیدرولیکی کار می‌کنند.آسانسورهای صنعتی از مقاومت بالایی برخورداند و تمام اجزای آسانسورهای صنعتی استحکام بالایی دارند؛کابین های آسانسور صنعتی با استیل عاج هستند که علاوه بر توانایی بالا در تحمل وزن باعث خرابی و زنگ زدگی و خوردگی نمی شود.

نحوه عملکرد آسانسور صنعتی هیدرولیک

نحوه عملکرد آسانسورهای صنعتی مانند دیگر آسانسور های هیدرولیک است،با روشن شدن موتور آسانسور پاوریونیت شروع به کار می کند و نیروی لازم برای حرکت روغن را به وجود می آورد.لوله های کنترل روغن،با مسیردهی صحیح و کنترل سرعت روغن را به درون جک می فرستند؛با وارد شدن روغن به درون جک؛جک باز می شود و این سبب حرکت کابین به سمت بالا می شود. با خارج شدن روغن و بازگشت روغن به درون پاوریونیت جک نیز بسته می شود و کابین به سمت پایین حرکت می کند.برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه عملکرد آسانسور هیدرولیک می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید.با مقاوم سازی دیواره ها و کف کابین با وارد شدن بار به درون کابین آسیبی به کابین وارد نمی شود.

کاربرد آسانسور صنعتی

آسانسورهای صنعتی برای جا به جایی بارها و وسایل سنگین استفاده می شوند و برای خانه‌ها و ساختمان‌ها مناسب نمی باشند،از آسانسور صنعتی در:

 • کارخانه ها
 • صنایع سدسازی
 • پالایشگاه ها
 • معدن
 • سوله های صنعتی
 • صنایع فولاد
 • گاراژهای تعمیرات ماشین

و…استفاده می شود.

انواع آسانسور صنعتی هیدرولیک

 • آسانسور صنعتی باری

این نوع آسانسور به باربر و یا بالابر نیز شناخته می‌شود و برای جا به جایی بارهای سنگین استفاده می شوند و جا به جایی افراد و مسافر با این نوع آسانسورها مجاز نمی باشد؛این نوع آسانسورها فاقد کابین می باشند و با دقت خاصی نصب می‌شوند.

 • آسانسورهای صنعتی سرویس

این نوع آسانسورها برای جا به جایی بارهای سنگین مناسب نمی‌باشند و بیشتر برای جا به جایی افراد در زمان ساخت ساختمان های نیمه کاره و یا انبار و… استفاده می شوند.

 • آسانسورهای صنعتی باری فوق سنگین

آسانسورهای فوق سنگین باری به گونه‌ای تعبیه و ساخته می‌شوند که توانایی تحمل و جا به جایی بارهای سنگین را داشته باشند.سرعت آسانسورهای صنعتی پایین است اما ظرفیت و استحکام این نوع آسانسور بالاست و توانایی تحمل وزن بالا را دارند و بهترین گزینه برای استفاده در کارخانه‌ها،انبارها،پالایشگاه‌ها و… هستند.

آسانسورهای صنعتی لیفتراک بر

در برخی کارخانه ها یا انبارها حمل بارها همراه بالیفتراک‌ها صورت می گیرد؛در این صورت باید آسانسوری را در محل نصب کرد که بتوان لیفتراک را همراه با بارها به طبقات دیگر منتقل کرد؛به همین دلیل آسانسورهای صنعتی وجود دارند که ظرفیت گنجایش لیفتراک همراه با بارهای روی آن را دارند؛این نوع آسانسورها تلفیقی از آسانسورهای صنعتی و خودروبر هستند که استحکام بالایی دارند.این نوع آسانسور صنعتی در انبارهای بزرگ استفاده می‌شود.

 • آسانسورهای صنعتی ضدانفجار(IP)

گاهی در برخی کارخانه‌ها‌‌،پتروشیمی و پالایشگاه ها نیاز به آسانسورهایی برای حمل بار و مسافر است و در این مکان ها به علت وجود مواد گازی و یا نشت گازها باید آسانسوری را نصب کرد که خطره آتش،برق گرفتگی و جرقه را نداشته باشد؛در این موارد از آسانسورهای ضدانفجار استفاده می شود که امکان جرقه و یا گرم شدن در آنها وجود ندارد که کاملا مناسب این نوع مکان ها هستند.

 • آسانسورهای صنعتی ضد غبار

هماند پالایشگاه ها که احتمال انفجار و انتشار گازها وجود دارد برخی از کارخانه‌ها و یا شرکت‌های صنعتی در مناطقی از کشور قرار دارند که سنگریزه،گرد و غبار و خاک در هوا بسیار است که این مانع عملکرد صحیح ماشین‌ها و دستگاه‌ها می شود،با نصب آسانسورهای مناسب در این نوع آب و هوا و اقلیم هیچ اختلالی در نحوه عملکرد این نوع آسانسورها ایجاد نخواهد شد.

انواع طراحی آسانسور صنعتی هیدرولیک

آسانسورهای صنعتی به روش های مختلفی طراحی می‌شوند که هر یک با توجه به محیط آسانسور،نوع کاربری و … متفاوت هستند و دارای اجزای مختلفی هستند:

 

 • آسانسور کفی:

این نوع آسانسور صنعتی تنها دارای کف است و از کابین سربسته برخوردار نمی باشد و مناسب برای انبارها و گاراژهاییست که فضای زیادی برای تاسیس آسانسور ندارند اما به دنبال بالابری برای جا به جایی بارهای سنگین هستند.

 • آسانسور تمام کابین:

آسانسورهای صنعتی تمام کابین دارای کابین،دیوار و سقف هستند و پوشش کاملی دارند و مناسب برای استفاده در انبارهای بزرگ،کارخانه‌ها‌،فروشگاه ها و… می باشند.

 • آسانسورهای نیم کابین:

این نوع آسانسورهای صنعتی نیز دارای کابین و دیوار هستند اما شامل سقف نمی‌باشند و معمولا اندازه این کابین ها از کابین های آسانسور صنعتی تمام کابین کمتر است و دیواره های این نوع آسانسور به هم نزدیک اند.

 • آسانسور صنعتی متحرک:

این نوع آسانسور در زیر کابین خود دارای چرخ هایی هستند که بعد از توقف آسانسور می‌توان با استفاده از چرخ های زیرین کابین را جا به جا کرد؛این نوع آسانسور نیز در کارخانه و انبارها استفاده می شود که بسیار پرکاربرد است و مورد استقبال بیشتر کارفرمایان قرار می گیرد.

نصب آسانسور صنعتی هیدرولیک

نصب آسانسور صنعتی هیدرولیک مانند تمام آسانسورهای هیدورلیک دیگر است و نوع عمغکرد آ«ها همانطور که در قسمت بالا گفته شد مانند تمام آسانسورهای هیدرولیک است اما تفاوتی که بین آسانسور هیدرولیک صنعتی و دیگر آسانسورهای صنعتی وجود دارد نجوه نب جک است.

با توجه به نوع کاربری،وزن کالاهای جا‌به‌جا شده و تعداد طبقات و…. می‌توان جک را به صورت مستقیم از کنار،مستقیم از زیر و جک غیرمستقیم برای آسانسور نصب کرد.

در نصب آسانسورهای صنعتی با بارهایی با وزن 1 الی 1.5 تن باید جک مستقیم از زیر،دو جک مستقیم از بغل یا دو جک غیرمستقیم؛استفاده از دو جک در آسانسورهای صنعتی که برای جا به جایی بارهای سنگین استفاده می شوند تا قدرت و امنیت آسانسور بیشتر شود.

تفاوت آسانسورهای هیدرولیک با آسانسور صنعتی هیدرولیک

سرعت

اولین فاکتوری که آسانسور صنعتی را با دیگر آسانسورها مانند آسانسورهای مسافربر،تخت‌بر،اداری و…متمایز می کند سرعت است؛سرعت آسانسورهای صنعتی نسبت به آسانسورهای هیدرولیک مسافربر بسیار کمتر است؛سرعت آسانسورهای صنعتی هیدرولیک با توجه به ترافیک مصرفی 0.3  m/s است.

طراحی

به طور معمول آسانسورهای هیدرولیک مسافربر ظاهر زیباتری دارند و در ساخت آنها از کابین های شیشه‌ای استفاده می شود اما در ساخت و طراحی آسانسورهای صنعتی هیدرولیک کابین و درب آسانسورها زیبایی و طراحی خاصی ندارد اما کف کابین و دیواره های کابین بسیار مقاوم‌اند.

ویژگی های آسانسورهای صنعتی

 • ایمنی بالا

ایمنی در تمامی آسانسورها بسیار اهمیت دارد زیرا علاوه بر ضررهای مالی باعث ضرر و خطرهای جانی نیز می شود؛امنیت در آسانسورهای صنعتی از اهمیت زیادی برخورد دار است زیرا حجم و وزن بار بیشری دخیل است؛استفاده از پاراشوت و سیستم ترمزهای جک باعث ایمنی بالا می شود.

 • استحکام بالا

آسانسورهای صنعتی نسبت به آسانسورهای مسکونی و تجاری از استحکام بالاتری برخوردارند؛تمام اجزای آسانسور هیدرولیک باید به گونه‌ای باشد که توانایی تحمل وزن بالا را داشته باشد.

مراحل ساخت و نصب آسانسور صنعتی هیدرولیک

 • بررسی محل احداث و تعبیه شده برای نصب آسانسور
 • بررسی و اندازه‌گیری ابعاد
 • طراحی و نقشه کشی آسانسور
 • فراهم سازی بستر مناسب برای چاهک و دیواره‌های چاه(بتن‌ریزی،مقاوم سازی،دیوارکشی و…)
 • ساخت موتورخانه
 • خرید قطعات و تجهیزات آسانسور هیدرولیک
 • نصب قطعات
 • کابل‌کشی و سیم‌کشی‌های لازم
 • نصب کابین
 • نصب تابلو فرمان

و…

ظرفیت آسانسور هیدرولیک

ابعاد آسانسورهای صنعتی باید به گونه‌ای باشد که بارها و وسایل با ابعاد بزرگ تا متوسط در تعداد بالا  در کابین آن جا بگیریند؛همچنین امکان ورود یک نیروی انسانی نیز به داخل کابین ضروری اس ظرفیت آسانسور صنعتی 500 الی 3000 کیلوگرم است.

قیمت آسانسورهای صنعتی

قیمت آسانسورهای صنعتی هیدرولیک هیچوقت ثابت نمی‌باشد و  نمی‌توان قیمت قطعی برای نصب آسانسور هیدرولیک بیان کرد زیرا قیمت آسانسور صنعتی به عوامل و  فاکتورهای زیادی وابسته است و با تغییر یکی از این فاکتورها قیمت آسانسور تغییر چشمگیری خواهد داشت:

 • نوع و برند قطعات و تجهیزات استفاده شده
 • شرکت نصب کننده و دستمزد نیروی انسانی
 • تعداد آسانسورهای نصب شده
 • نوع آسانسورها صنعتی درخواستی
 • هزینه های حفر چاه

و…

باید این نکته را به یاد داشته باشید که تنها قیمت نهایی آسانسور اهمیت ندارد بلکه کیفیت و ایمنی آسانسور به خصوص در آسانسورهای صنعتی باید الویت شما باشد؛استفاده از تجهیزات و قطعات باکیفیت و اصل در آسانسور علاوه بر کاهش هزینه های تعمیر باعث ایمنی بالا و افزایش طول عمر آسانسور می شود.

تکنولوژی بی‌نظیر استارت الویتور در آساسنورهای هیدرولیک صنعتی،به شما امکان می‌دهد تا با قدرت و کارایی بالا،سیستم‌های حمل و نقل صنعتی را بهبود بخشیده و با اطمینان خاطر از  این تکنولوژی اروپایی جهت تسهیل فرایندها در کارخانه خود بهره‌مند شوید.Start Elevator بهترین راه حل را برای نیازهای شما ارائه می‌دهد.

توانا هیدرولیک بهترین مرکز خرید قطعات آسانسور هیدرولیک اصل و ایتالیایی ،با داشتن 20 سال سابقه درخشان و همکاری با شرکت استارت الویتور می‌باشد که حاصل این همکاری واردات مستقیم قطعات و تجهیزات ایتالیایی اصل بوده که رضایت بیش از 100  مشتری را به همراه داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در مقاله می خوانیم..

آسانسور صنعتی هیدرولیک

فرم پر کنید تا ما تماس بگیریم!

آخرین مقالات